Streda, 7. máj 2025
Mimoriadne správy

Corbyn chce odvolať britského premiéra Johnsona a zastaviť brexit bez dohody

 Webnoviny  15. august 2019  446  
Corbyn chce odvolať britského premiéra Johnsona a zastaviť brexit bez dohody

15.8.2019 (Webnoviny.sk) - Líder najsilnejšej britskej opozičnej strany Jeremy Corbyn chce odvolať premiéra Borisa Johnsona. Šéf labouristov v stredu vyzval opozíciu, aby sa spojila, zbavila vlády Konzervatívnu stranu a predišli tak októbrovému brexitu bez dohody s Európskou úniou (EÚ).

Stalo sa tak po tom, ako premiér obvinil strany kritizujúce brexit zo spolupráce s EÚ na zmarení odchodu krajiny z únie.

Corbyn chce hlasovať o vyslovení nedôvery voči vláde, a to po tom, ako sa parlamentu v septembri skončia letné prázdniny. Podľa jeho predstáv by sa mal následne parlament združiť okolo jeho "dočasnej vlády" s cieľom snažiť sa oddialiť brexit, ktorý je naplánovaný na 31. októbra. Chce tiež vyhlásiť nové voľby.

Menšie opozičné strany súhlasia so snahou zabrániť brexitu bez dohody, no zároveň nechcú zveriť moc v krajine Corbynovi.

Viac k témam: Brexit, britská vláda, Konzervatívna strana
Zdroj: Webnoviny.sk - Corbyn chce odvolať britského premiéra Johnsona a zastaviť brexit bez dohody © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.