Utorok, 5. máj 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (4. máj 2026): Filmový pes, Sysľovské polia, repka olejná a cisterna s ropou v Iraku
- Kapverdy nechcú pasažierov z lode smrti, hoci riziko pre verejnosť je podľa WHO nízke
- Spojené emiráty odsúdili útok dronmi na svoj ropný tanker: Revolučné gardy sú piráti
- Španielska polícia zadržala rekordnú zásielku kokaínu, môže ísť až o 40 ton
- Irán údajne zasiahol raketami americkú vojenskú loď. Washington informácie oficiálne poprel
Colníci v zásielke banánov natrafili na rekordné množstvo kokaínu (foto)
Webnoviny 9. jún 2021 983
9.6.2021 (Webnoviny.sk) - Colná správa na Malte v utorok skonfiškovala rekordných 740 kilogramov kokaínu. Drogy v odhadovanej hodnote až 100 miliónov dolárov boli ukryté v chladiarenskom kontajneri medzi 1080 škatuľami banánov.
Podľa maltských úradov náklad smeroval z Ekvádoru do Slovinska, pričom kontajner náhodne vybrali na kontrolu počas prepravy cez Malta Freeport, medzinárodné prekladisko na juhovýchodnom cípe Malty.
„Úradníci otvorili chladiarenský kontajner a začali fyzicky kontrolovať všetky škatule. Natrafili na dovedna 740 balení bielej látky ukrytých v 37 škatuliach,“ uviedla maltská colná správa, podľa ktorej každý z balíčkov vážil kilogram a obsahoval kokaín vysokej kvality.
Podľa úradníkov uvedené množstvo prekonalo doterajší rekord v rámci Malty, keď koncom minulého roka zadržali 612 kilogramov kokaínu ukrytého na paletách s kuchynským olejom.
Viac k témam: drogy, pašovanie drog
Zdroj: Webnoviny.sk - Colníci v zásielke banánov natrafili na rekordné množstvo kokaínu (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Dúbravka nezabránil ďalšej prehre Burnley, Leeds sa priblížil k záchrane v Premier League
Najväčšia horehronská hojdačka sa zrútila, keď na nej boli traja ľudia. Zasahoval aj záchranársky vrtuľník
Fico v podpore vstupu Ukrajiny do EÚ nevidí nič zlé, Danka žiada o rešpektovanie iného názoru