Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  12,1 °C
Mimoriadne správy

Členstvo Švédska v NATO by prospelo podľa ministerky Lindeovej krajinám v regióne Baltského mora, zmenšia sa aj konflikty

 Webnoviny  13. máj 2022  92
Členstvo Švédska v NATO by prospelo podľa ministerky Lindeovej krajinám v regióne Baltského mora, zmenšia sa aj konflikty

13.5.2022 (Webnoviny.sk) - Členstvo Švédska v Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO) by malo stabilizačný efekt a prospelo by krajinám v regióne Baltského mora. Uviedla to švédska ministerka zahraničných vecí Ann Lindeová.

„Členstvo Švédska v NATO by zmenšilo pravdepodobnosť vojenských konfliktov a teda by účinkovalo ako prevencia konfliktu v severnej Európe,“ povedala šéfka diplomacie.

Lindeová sa takto vyjadrila deň po tom, ako Fínsko uviedlo, že požiada o členstvo v aliancii združujúcej 30 krajín. Očakáva sa, že Švédsko požiada o členstvo v NATO už v pondelok. Informuje o tom portál news.sky.com.

Zdroj: Webnoviny.sk - Členstvo Švédska v NATO by prospelo podľa ministerky Lindeovej krajinám v regióne Baltského mora, zmenšia sa aj konflikty © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.