Piatok, 31. marec 2023
Jasno  7 °C
Mimoriadne správy

Čínsky viceprezident sa zúčastní pohrebu kráľovnej Alžbety II., bude tam ako zástupca prezidenta Si Ťin-pchinga

 Webnoviny  17. september 2022  40
Čínsky viceprezident sa zúčastní pohrebu kráľovnej Alžbety II., bude tam ako zástupca prezidenta Si Ťin-pchinga

17.9.2022 (Webnoviny.sk) - Čína v sobotu oznámila, že na pohrebe britskej kráľovnej Alžbety II. sa zúčastní viceprezident Wang Čchi-šan. Bude tam ako osobitný zástupca prezidenta Si Ťin-pchinga.

Viac o téme: Úmrtie kráľovnej Alžbety II.


Skupina britských poslancov, ktorých sankcionovala Čína, vyjadrili obavy z pozvania čínskej vlády na pohreb panovníčky. Jeden z nich sa pre vysielateľa BBC vyjadril, že pozvanie by mali odvolať z dôvodu porušovania ľudských práv Ujgurov v oblasti Sin-ťiang.

Wang, ktorý je Simu blízky, bol v rokoch 2012 - 2017 členom politbyra komunistickej strany. Počas tohto obdobia viedol záťah na korupciu, ktorá bola jednou z iniciatív čínskeho vodcu. Za viceprezidenta Wanga menovali v roku 2018 a často navštevuje podujatia v Siho mene.

Viac k témam: Úmrtie britskej kráľovnej Alžbety II.
Zdroj: Webnoviny.sk - Čínsky viceprezident sa zúčastní pohrebu kráľovnej Alžbety II., bude tam ako zástupca prezidenta Si Ťin-pchinga © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.