Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,3 °C
Mimoriadne správy

Čínski a bieloruskí vojaci začali spoločné vojenské cvičenie neďaleko Poľska

 Webnoviny   9. júl 2024  115  
Čínski a bieloruskí vojaci začali spoločné vojenské cvičenie neďaleko Poľska

9.7.2024 (SITA.sk) - Bieloruskí a čínski vojaci v pondelok začali v Breste neďaleko poľských hraníc spoločné vojenské cvičenia. Manévre budú trvať do 19. júla. Informuje o tom portál Politico.

Bieloruské ministerstvo obrany na platforme Telegram napísalo, že v rámci protiteroristických cvičení budú cvičiť nočné pristávanie, prekonávanie vodných prekážok a vedenie operácií v mestskom prostredí.

„Zoskupenie NATO na hraniciach s Bieloruskom rýchlo rastie, čo vedie k zvýšeniu napätia v regióne," uviedlo v ďalšom príspevku, ktorý varoval pred „tvrdou reakciou", ak by niekto „prekročil bieloruské hranice".

Už v piatok zástupca náčelníka generálneho štábu bieloruských ozbrojených síl Vladimir Kuprijaňuk vyhlásil, že cvičenia sú reakciou na „agresívnu politiku Západu voči Bielorusku" a na „ukrajinské provokácie". Bielorusko je jeden z najbližších spojencov Ruska, ktorému poskytuje logistickú podporu a letecké základne.

Viac k témam: poľsko-bieloruské hranice, Vojenské cvičenie
Zdroj: SITA.sk - Čínski a bieloruskí vojaci začali spoločné vojenské cvičenie neďaleko Poľska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.