Piatok, 27. november 2020
Oblačno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Čínskeho veľvyslanca v Izraeli našli mŕtveho v jeho dome, prípad vyšetruje polícia

 Webnoviny  17. máj 2020  125
Čínskeho veľvyslanca v Izraeli našli mŕtveho v jeho dome, prípad vyšetruje polícia

17.5.2020 (Webnoviny.sk) - Čínskeho veľvyslanca v Izraeli našli v nedeľu mŕtveho v jeho dome severne od Tel Avivu. Informovalo o tom izraelské ministerstvo zahraničných vecí. Príčina úmrtia nie je známa a prípad v súčasnosti vyšetruje polícia.

Päťdesiatosemročný Tu Wej prevzal funkciu vo februári, pričom predtým bol veľvyslancom na Ukrajine. Zanechal po sebe manželku a syna, ktorí sa v súčasnosti nenachádzajú v Izraeli.

Obe krajiny majú dobrý vzájomný vzťah. Diplomat zomrel dva dni po tom, ako odsúdil komentáre amerického ministra zahraničných vecí Mikea Pompea, ktorý kritizoval čínske investície v Izraeli a obvinil Čínu z utajovania informácií o koronavíruse.

Viac k témam: smrť, veľvyslanec
Zdroj: Webnoviny.sk - Čínskeho veľvyslanca v Izraeli našli mŕtveho v jeho dome, prípad vyšetruje polícia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.