Utorok, 7. apríl 2020
Jasno  5,4 °C
Mimoriadne správy

Čínska vláda vymenila lídrov v epicentre nákazy koronavírusu, viacero ďalších ľudí vyhodili zo strany

 Webnoviny  13. február 2020  19
Čínska vláda vymenila lídrov v epicentre nákazy koronavírusu, viacero ďalších ľudí vyhodili zo strany

13.2.2020 (Webnoviny.sk) - Čína vo štvrtok nahradila vysokopostavených predstaviteľov centrálnej provincie Chu-pej a jej hlavného mesta Wu-chan, epicentra novej epidémie, ktorá má celosvetovo už viac než 45-tisíc infikovaných.

Bývalý starosta Šanghaja Jing Jung nahradil doterajšieho šéfa komunistickej strany v zasiahnutej provincii, zatiaľ čo Wang Čung-lin sa stal tajomníkom strany vo Wu-chane, informovala štátna tlačová agentúra Sin-chua.

Viacero ľudí vyhodili zo strany


Výmeny na najvyšších miestach nasledujú po tom, čo museli tento týždeň svoje miesta uvoľniť už dvaja predstavitelia provinčnej zdravotnej komisie. Podľa štátnych médií tiež viacero ďalších v súvislosti s epidémiou vyhodili zo strany.

Ostrá kritika zo strany verejnosti


Čínska verejnosť ostro kritizovala miestnych predstaviteľov za nezvládnutie epidémie novej formy koronavírusu. Ten sa objavil prvý raz v decembri vo Wu-chane a odvtedy sa už rozšíril do viac než dvadsiatich iných štátov.

Viac k témam: epidémia, koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Čínska vláda vymenila lídrov v epicentre nákazy koronavírusu, viacero ďalších ľudí vyhodili zo strany © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.