Piatok, 27. november 2020
Oblačno  -0,8 °C
Mimoriadne správy

Číňania vyrazili za turistickými atrakciami, vláda uvoľnila zákazy cestovania

 Webnoviny   3. máj 2020  70
Číňania vyrazili za turistickými atrakciami, vláda uvoľnila zákazy cestovania

3.5.2020 (Webnoviny.sk) - Číňania využili uvoľnenie vnútroštátnych zákazov cestovania a vyrazili na obľúbené turistické miesta. Krajina, kde sa v decembri začala pandémia nového koronavírusu, sa pokúša znovu naštartovať svoju ekonomiku.

Už v prvých dvoch dňoch päťdňových prázdnin, ktoré trvajú do utorka, navštívilo podľa čínskych štátnych médií pekinské parky takmer 1,7 milióna ľudí a šanghajské turistické atrakcie privítali viac ako milión návštevníkov.

Viac o téme: Koronavírus


Mnohé miesta pritom vyžadujú pred návštevou rezervácie a počet návštevníkov za jeden deň obmedzili na 30 % kapacity, i menej. Obľúbené destinácie, ako napríklad Zakázané mesto, sú vypredané.

Čínske úrady v sobotu potvrdili len dva nové prípady nákazy koronavírusom. Oficiálne tak krajina hlási celkovo 82 877 prípadov, pričom väčšina pacientov sa už zotavila. Ochoreniu COVID-19 podľahlo 4 633 ľudí.

Viac k témam: COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Číňania vyrazili za turistickými atrakciami, vláda uvoľnila zákazy cestovania © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.