Pondelok, 8. august 2022
Oblačno  14,8 °C
Mimoriadne správy

Čína začala vojenské cvičenia v rôznych oblastiach, ohlásila ich po Pelosiovej nášteve Taiwanu

 Webnoviny  Streda, 8:09  23
Čína začala vojenské cvičenia v rôznych oblastiach, ohlásila ich po Pelosiovej nášteve Taiwanu

3.8.2022 (Webnoviny.sk) - Čína krátko po príchode šéfky Snemovne reprezentantov Kongresu USA Nancy Pelosiovej na návštevu Taiwanu ohlásila sériu vojenských cvičení. Krok Pekingu nasleduje po tom, ako vyhlásil, že podnikne „rozhodné a silné opatrenia", ak Pelosiová návštevu ostrova uskutoční.

Cvičenia vo vodách a na oblohe


Čínska ľudová armáda uviedla, že cvičenia budú vo vodách a na oblohe neďaleko Taiwanu, pričom v Taiwanskom prielive zrealizuje aj paľbu ostrou muníciou.

„Tento krok je vážnym odstrašením nedávnej veľkej eskalácie negatívnych činov USA v otázke Taiwanu," uviedla Čína. Čínska oficiálna tlačová agentúra Sin-chua informovala, že armáda plánuje cvičenia od 4. do 7. augusta v šiestich rôznych oblastiach v mori v okolí Taiwanu.

Zahrávajú sa s ohňom


„Niektorí americkí politici sa v otázke Taiwanu zahrávajú s ohňom," uviedol vo vyhlásení čínsky minister zahraničných vecí Wang I.

Šéfka americkej Snemovne reprezentantov na návštevu Taiwanu pricestovala v utorok. Do krajiny prišla v rámci cesty po ázijských krajinách napriek hrozbe zo strany Číny, že návšteva bude mať „vážne následky".

Viac k témam: Vojenské cvičenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Čína začala vojenské cvičenia v rôznych oblastiach, ohlásila ich po Pelosiovej nášteve Taiwanu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.