Sobota, 28. máj 2022
Slabý dážď  11,7 °C
Mimoriadne správy

Čína v súčasnosti ohrozuje Západ viac ako kedykoľvek predtým, hackeri kradnú osobné a firemné údaje

 Webnoviny   1. február 2022  37
Čína v súčasnosti ohrozuje Západ viac ako kedykoľvek predtým, hackeri kradnú osobné a firemné údaje

1.2.2022 (Webnoviny.sk) - Čínska vláda v súčasnosti ohrozuje Západ viac ako kedykoľvek predtým. Vyhlásil to v pondelok riaditeľ Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) Christopher Wray. Peking obvinil zo systematických krádeží amerických technológií a duševného vlastníctva a dodal, že jeho úrad v tejto oblasti vedie viac ako dvetisíc vyšetrovaní.

Neexistuje krajina, ktorá by predstavovala väčšiu hrozbu pre americké myšlienky, inovácie a hospodársku bezpečnosť ako Čína, povedal Wray. FBI podľa neho otvára každých 12 hodín nové vyšetrovanie, aby čelil čínskym spravodajským operáciám. Čínski vládni hackeri kradnú viac osobných a firemných údajov ako všetky ostatné krajiny dohromady, dodal Wray.

Viac k témam: Čínska vláda, Hackeri
Zdroj: Webnoviny.sk - Čína v súčasnosti ohrozuje Západ viac ako kedykoľvek predtým, hackeri kradnú osobné a firemné údaje © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.