Pondelok, 15. december 2025
Mimoriadne správy
- Streľba na Bondi Beach zasiahla aj exprezidentku Čaputovú, obeťou útoku v Sydney bola jej blízka priateľka
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
21.2.2022 (Webnoviny.sk) - Čína uvalí nové sankcie na americké zbrojárske firmy Raytheon Technologies a Lockheed Martin pre ich dodávky zbraní Taiwanu. Oznámilo to v pondelok čínske ministerstvo zahraničných vecí.
Peking reaguje na dohodu o údržbe taiwanských systémov protiraketovej obrany v hodnote 100-miliónov amerických dolárov, ktorú schválili Spojené štáty.
Čínske ministerstvo zahraničných vecí zopakovalo výzvu Washingtonu, aby zastavil predaj zbraní Taiwanu a zrušil obranné väzby s ostrovným štátom.
Taiwan sa oddelil od pevninskej Číny počas občianskej vojny v roku 1949. Čína tvrdí, že Taiwan je súčasťou jej územia a nemá právo na diplomatické uznanie.
Viac k témam: Predaj zbraní, Protiraketová obrana, Sankcie
Zdroj: Webnoviny.sk - Čína uvalí sankcie na USA pre dodávku zbraní Taiwanu © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovenský cestovný ruch prosperuje, návštevnosť hotelov stúpla o šesť percent
Mestské divadlo Košice premiérovo uvedie novú zábavnú talkšou Dvojka na výjazde – VIDEO, FOTO
Premiér Fico vníma verejnú mienku aj slabiny vlády, predčasné voľby však nepripúšťa