Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Čína spustila akciu proti ľudskoprávnym aktivistom, Čchina Jung-mina odsúdili na 13 rokov väzenia
Webnoviny 11. júl 2018 703
PEKING 11. júla (WebNoviny.sk) - Dlhoročného čínskeho prodemokratického aktivistu Čchina Jung-mina odsúdili na 13 rokov väzenia za protištátnu činnosť. V stredu to na svojej webstránke oznámil súd v meste Wu-chan.
Stalo sa tak deň po tom, ako čínske úrady po ôsmich rokoch prepustili z domáceho väzenia Liou Sia, vdovu po laureátovi Nobelovej ceny za mier Liouvi Siao-povi, a povolili jej opustiť krajinu.
Čchinovo odsúdenie však opätovne potvrdilo tvrdý postoj Číny voči každému, kto sa vzoprie vládnucej komunistickej strane. Tá pod vedením svojho generálneho tajomníka a zároveň prezidenta krajiny Si Ťin-pchinga spustila najrozsiahlejšiu akciu proti ľudskoprávnym aktivistom za posledné roky.
Šesťdesiatštyriročný Čchin pôsobí v prodemokratickom hnutí od konca sedemdesiatych rokov minulého storočia a po prvý raz ho zatkli v roku 1981. Vo väzbe už pritom strávil viac ako dve desaťročia a zatiaľ naposledy ho zadržali v roku 2015, no pred súd sa dostal až v máji tohto roka.
Viac k témam: politický väzeň, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Čína spustila akciu proti ľudskoprávnym aktivistom, Čchina Jung-mina odsúdili na 13 rokov väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Občianske združenie Mladá Šaca odovzdalo na košickom magistráte petíciu občanov mestskej časti – VIDEO
Uhrík prekvapil v diskusii, Matovičovi fandí v boji proti korupcii, ale spoluprácu si nevie predstaviť
Zamestnankyne úradu práce v Pezinku zneužili systém pomoci počas pandémie, vznikla škoda viac ako pol milióna eur