Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Čilská polícia zastrelila pouličného umelca, čin vyvolal násilné demonštrácie (video)
Webnoviny 7. február 2021 549
7.2.2021 (Webnoviny.sk) - V čilskom meste Panguipulli vypukli nepokoje po tom, ako polícia zastrelila 27-ročného muža, ktorý bol údajne pouličný umelec. Demonštranti podpálili v turistickom meste na juhu krajiny niekoľko budov a dostali sa do konfliktu s políciou. Ďalšie protesty proti policajnému násiliu sa konali aj v hlavnom meste Santiago.
Francisco Martínez Romero zomrel v piatok po tom, ako ho polícia vyzvala k rutinnej kontrole dokladov, čo vraj odmietol. Podľa agentúry AP držal v rukách dve tupé mačety, ktoré používal na žonglovanie.
Z videa, ktoré sa objavilo na internete, je vidieť, ako policajt mužovi strelil pod nohy. Žonglér sa následne rozbehol voči policajtovi, ktorý ho na mieste zastrelil.
Sudca nariadil, aby nemenovaného policajta na dva dni zadržali v súvislosti s vyšetrovaním.
Záznam incidentu mnohých v krajine nahneval a rozvíril kritiku voči policajnému násiliu za ostatné roky. Národný inštitút pre ľudské práva vyhlásil, že na pouličných protestoch od roku 2019 utrpelo viac ako 450 ľudí poškodenie očí po streľbe tupými policajnými projektilmi.
Viac k témam: demonštrácie, streľba
Zdroj: Webnoviny.sk - Čilská polícia zastrelila pouličného umelca, čin vyvolal násilné demonštrácie (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Kandidátom KDH na primátora Hlohovca je Ľubomír Petrek, z námestia nemá byť podľa neho parkovisko – VIDEO