Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Čile pocítilo silné zemetrasenie, budovy sa triasli aj v metropole Santiago
Webnoviny 29. september 2019 973
29.9.2019 (Webnoviny.sk) - Pri čílskom pobreží v nedeľu zaznamenali silné zemetrasenie s magnitúdou 6,8, ktoré pocítili obyvatelia rozsiahlych oblastí v južnej aj centrálnej časti krajiny.
Geologická služba Spojených štátov (USGS) dokonca pôvodne informovala, že zemetrasenie malo magnitúdu 7,2.
Podľa doterajších informácií si zemetrasenie nevyžiadalo žiadne obete, zranenia ani vážnejšie materiálne škody, vystrašilo však množstvo obyvateľov krajiny vrátane obyvateľov metropoly Santiago, v ktorej sa tiež triasli budovy.
Epicentrum zemetrasenie bolo neďaleko mesta Constitución, vzdialeného vyše 300 kilometrov na juh od Santiaga.
Viac k témam: zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Čile pocítilo silné zemetrasenie, budovy sa triasli aj v metropole Santiago © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Približne dvadsaťtisíc ľudí v Moskve žiadalo prepustenie demonštrantov, prišiel aj NavaľnyjNasledujúci článok
Američan zabil počas noci zlodeja a šiel spať, políciu zavolal až ráno
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nezabudnuteľné momenty na MS 2026. Nórske veslovanie, virálny Haaland, skvelé Kapverdy či politický zásah Trumpa – VIDEO, FOTO
Fico ostro zaútočil na Európsku komisiu, jej správu o právnom štáte označil za pokryteckú – VIDEO