Sobota, 10. december 2022
Mimoriadne správy

Chystáte sa dovolenkovať na Cypre? Úrady pre rýchlo šíriaci sa koronavírus sprísňujú protipandemické opatrenia

 Webnoviny   7. júl 2022  89
Chystáte sa dovolenkovať na Cypre? Úrady pre rýchlo šíriaci sa koronavírus sprísňujú protipandemické opatrenia

7.7.2022 (Webnoviny.sk) - Cyprus pre rast počtu prípadov ochorenia COVID-19 opäť zavádza povinné nosenie rúšok v interiéroch. Povinnosť sa bude týkať všetkých vo veku nad 12 rokov.

Povinné rúška v interiéroch


Vláda v stredu uviedla, že rast počtu nákaz rovnako ako inde vo svete spôsobujú varianty koronavírusu BA.4 a BA.5.

Podľa údajov cyperského ministerstva zdravotníctva v období od 25. júna do 5. júla bolo zo 147 623 odobraných vzoriek pozitívnych 19 503.

Cyprus má približne 916-tisíc obyvateľov. Povinnosť nosiť rúška v interiéroch začne platiť od piatka. Vláda však uviedla, že nosenie rúšok nie je povinné doma a v autách, v ktorých sú členovia jednej rodiny. Rúška nebudú musieť nosiť ani ľudia so zdravotnými problémami.

Za ignorovanie nariadení hrozí pokuta


Cyperská vláda upozornila, že bude vykonávať kontrolu nosenia rúšok a fyzickým osobám či firmám pre porušenie tejto povinnosti bude hroziť pokuta 300 eur.

Predstavitelia cyperského zdravotníctva uviedli, že vysoký počet infekcií zatiaľ neviedol k paralelnému rastu počtu ľudí s vážnymi príznakmi, ktoré si vyžadujú intenzívnu nemocničnú liečbu.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, protipandemické opatrenia, Rúška
Zdroj: Webnoviny.sk - Chystáte sa dovolenkovať na Cypre? Úrady pre rýchlo šíriaci sa koronavírus sprísňujú protipandemické opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.