Štvrtok, 4. jún 2020
Zamračené  13,5 °C
Mimoriadne správy

Chorvátsko začína uvoľňovať opatrenia, už čoskoro otvorí najväčšie trhovisko v Záhrebe

 Webnoviny   9. apríl 2020  58
Chorvátsko začína uvoľňovať opatrenia, už čoskoro otvorí najväčšie trhovisko v Záhrebe

9.4.2020 (Webnoviny.sk) - Ku krajinám, ktoré začínajú uvoľňovať niektoré opatrenia prijaté v boji proti šíreniu koronavírusu, sa vo štvrtok pridalo aj Chorvátsko. Vláda opätovne povolila prevádzku trhovísk, ktoré sú v tejto krajine za bežných podmienok dôležitou súčasťou každodenného života.

Najväčšie trhovisko zaplnia ľudia


Agentúra The Associated Press (AP) popisuje, ako jedno z najväčších trhovísk pod holým nebom v chorvátskej metropole Záhreb vo štvrtok postupne zaplnili ľudia.

Je ich však menej ako zvyčajne a snažia sa dodržiavať bezpečnostné opatrenia, ktoré vláda stále neuvoľnila.

Predajcovia napríklad musia ponúkať ovocie, zeleninu či iný tovar len cez okná svojich drevených stánkov, nie v otvorených stánkoch, aby nedochádzalo k tesnému kontaktu medzi nimi a zákazníkmi.

"Musíme byť trpezliví," vyjadrila sa pre AP staršia žena, ktorá využila možnosť si po dlhšom čase nakúpiť na trhovisku čerstvé ovocie a zeleninu.

Viac o téme koronavírus

V Chorvátsku sa doteraz nákaza koronavírusom potvrdila u 1 343 ľudí, ochoreniu COVID-19 podľahlo 19 osôb. Celosvetovo zistili nákazu koronavírusom už u takmer 1 500 000 osôb, počet obetí pandémie už prekročil 89-tisíc.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Chorvátsko začína uvoľňovať opatrenia, už čoskoro otvorí najväčšie trhovisko v Záhrebe © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.