Streda, 20. október 2021
Zamračené  13,2 °C
Mimoriadne správy

Chorvátsko chce turistom viac sprístupniť ostrovy, ktoré koronavírus až tak nezasiahol

 Webnoviny  18. apríl 2021  75
Chorvátsko chce turistom viac sprístupniť ostrovy, ktoré koronavírus až tak nezasiahol

18.4.2021 (Webnoviny.sk) - Chorvátsko chce viac sprístupniť turistom svoje ostrovy, ktoré sú oproti pevnine často oveľa menej zasiahnuté koronavírusom.

Chorvátske ministerstvo cestovného ruchu a športu začalo v spolupráci s chorvátskym inštitútom verejného zdravia akciu s názvom „Chorvátske ostrovy - covid-free zóna".

Na ostrovoch je výskyt COVID-19 nižší


Ako upozornila ministerka cestovného ruchu Nikolina Brnjac, aktuálne sú na epidemickej mape všetky ostrovy zobrazované v príslušných krajoch napriek tomu, že výskyt koronavírusu je na nich oveľa nižší ako v iných častiach krajov.

Preto budú mať turisti na webových stránkach www.safestayincroatia.hr okrem informácií o epidemickej situácii v krajoch prístup aj k informáciám špeciálne o epidemickej situácii na chorvátskych ostrovoch.

Turistom poskytnú presné informácie


Chorvátske súostrovie je druhým najväčším v Stredomorí a skladá sa zo 78 ostrovov, 524 ostrovčekov a 642 útesov, ktoré sú obzvlášť atraktívne pre turistov a vďaka ktorým sa tu realizuje veľká časť cestovného ruchu.

„Tretina komerčného ubytovania sa nachádza na ostrovoch a preto je dôležité, aby sme poskytovali presné informácie o epidemickej situácii na všetkých ostrovoch, z ktorých mnohé sú zelené zóny. Týmto spôsobom poskytneme turistom podrobné a jasné informácie pre bezpečný a príjemný pobyt v Chorvátsku," dodala Nikolina Brnjac.

Viac k témam: dovolenka v Chorvátsku, Koronavírus, letná dovolenka, Pandémia, pandemické opatrenia, turisti, turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Chorvátsko chce turistom viac sprístupniť ostrovy, ktoré koronavírus až tak nezasiahol © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.