Sobota, 30. máj 2020
Zamračené  11 °C
Mimoriadne správy

Chorvátska polícia zastavila dodávky s migrantmi, boli natlačení v drevenej debni

 Webnoviny   6. november 2019  112
Chorvátska polícia zastavila dodávky s migrantmi, boli natlačení v drevenej debni

6.11.2019 (Webnoviny.sk) - Chorvátska polícia objavila deväť migrantov natlačených v drevenej debni umiestnenej v dodávke s poľskými poznávacími značkami. Dodávku zastavili v utorok na východe Chorvátska.

Migrantov našli policajti po tom, čo z krabice začuli znepokojené hlasy. Medzi migrantmi boli traja muži, dve ženy a štyri neplnoleté osoby z Iránu a Iraku. Vodiča, 21-ročného Ukrajinca, polícia zatkla pre podozrenie z pašovania ľudí.

Migranti utekajúci pred vojnami a chudobou prichádzajú do Chorvátska, členskej krajiny Európskej únie, zo susedného Srbska či Bosny. Tisícky migrantov z Blízkeho východu, Afriky alebo Ázie však často ostávajú uviaznutí na Balkáne a nedarí sa im pokračovať v ceste za šťastím do západnej Európy.

Viac k témam: migranti, utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk - Chorvátska polícia zastavila dodávky s migrantmi, boli natlačení v drevenej debni © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.