Štvrtok, 26. november 2020
Zamračené  -1,2 °C
Mimoriadne správy

Cestujúci zo štyroch stredomorských krajín sa musia pred príchodom do Ríma otestovať, inak ich skontrolujú priamo na letisku 

 Webnoviny  16. august 2020  110
Cestujúci zo štyroch stredomorských krajín sa musia pred príchodom do Ríma otestovať, inak ich skontrolujú priamo na letisku 

16.8.2020 (Webnoviny.sk) - Dovolenkári prichádzajúci do Ríma zo štyroch stredomorských krajín sa v nedeľu po prílete na letisko Leonarda da Vinciho zoradili aj s kuframi na testovanie.

Viac o téme: Koronavírus


Minulý týždeň taliansky minister zdravotníctva vydal nariadenie, podľa ktorého sa musia všetci cestujúci prichádzajúci z Chorvátska, Grécka, Malty a Španielska podrobiť testom. Okrem testovania priamo na letisku si pritom môžu vybrať aj druhú možnosť - nechať sa otestovať do 48 hodín od príchodu v miestnom zdravotníckom centre, ktoré je bližšie ich domovu alebo destinácii v Taliansku.

Dovolenkári prichádzajúci zo zahraničia v posledných týždňoch prispievajú k ďalšiemu nárastu prípadov nákazy novým koronavírusom. V sobotu, napríklad, denný prírastok nových prípadov po prvý raz od mája prekročil 600.

Viac k témam: cestovanie, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Taliansku, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Cestujúci zo štyroch stredomorských krajín sa musia pred príchodom do Ríma otestovať, inak ich skontrolujú priamo na letisku  © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.