Štvrtok, 28. október 2021
Jasno  3,9 °C
Mimoriadne správy

Cestujete do Poľska a chýba vám aktuálny negatívny test? Niekoľkodňovej karanténe sa nevyhnete

 Webnoviny  30. marec 2021  97
Cestujete do Poľska a chýba vám aktuálny negatívny test? Niekoľkodňovej karanténe sa nevyhnete

30.3.2021 (Webnoviny.sk) - V Poľsku začali v utorok platiť prísnejšie karanténne pravidlá pre ľudí prichádzajúcich do krajiny. Cestujúci prichádzajúci do Poľska z iných častí schengenského priestoru musia stráviť 10 dní v karanténe, ak sa pri príchode nepreukážu negatívnym testom na koronavírus nie starším ako dva dni.

Ľudia prichádzajúci z krajín mimo schengenského priestoru musia ísť do 10-dňovej karantény, z ktorej môžu odísť len ak sa po príchode otestujú a budú mať negatívny výsledok.

Viac o téme: Koronavírus


Pravidlá sú prísnejšie ako tie, ktoré platili od 28. decembra. Skoršie obmedzenia platili pre ľudí prichádzajúcich hromadnými dopravnými prostriedkami, ale nie pre tých, čo prišli osobnými autami alebo pešo. Nové pravidlá platia pre všetky príchody. Poľsko sa v súčasnosti potýka s masívnym nárastom prípadov nákazy koronavírusom aj hospitalizácií.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, karanténa, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Cestujete do Poľska a chýba vám aktuálny negatívny test? Niekoľkodňovej karanténe sa nevyhnete © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.