Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

Cesta k členstvu v Európskej únii priblíži Ukrajinu k víťazstvu, vyhlásil Zelenskyj

 Webnoviny  17. jún 2022  48
Cesta k členstvu v Európskej únii priblíži Ukrajinu k víťazstvu, vyhlásil Zelenskyj

17.6.2022 (Webnoviny.sk) - Odporučenie Európskej komisie (EK), aby Ukrajina dostala status kandidátskej krajiny do Európskej únie (EÚ), podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského priblíži krajinu k víťazstvu v boji proti ruskej invázii.

Viac o téme: Vojna na UkrajineNa sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter napísal, že chváli pozitívny záver v súvislosti s ukrajinským statusom. „Je to prvý krok na ceste k členstvu v EÚ, ktorá nás určite priblíži k víťazstvu,“ uviedol a zároveň sa poďakoval predsedníčke a členom EK za historické rozhodnutie.

Od Európskej rady, ktorá na budúci týždeň bude o udelení statusu rokovať, podľa svojich slov očakáva pozitívny výsledok. Informuje o tom televízia CNN.

Ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ tiež vyjadril vďaku za rozhodnutie EK. „Urýchli to proces úplnej ukrajinskej integrácie do európskeho vnútorného trhu a efektívne bude sprevádzať obnovu Ukrajiny podľa noriem EÚ,“ uviedol na Twitteri.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.