Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,3 °C
Mimoriadne správy

Český prezident Pavel zablahoželal Pellegrinimu k zvoleniu, podľa Babiša si Slováci vybrali dobre

 Webnoviny   7. apríl 2024  170  
Český prezident Pavel zablahoželal Pellegrinimu k zvoleniu, podľa Babiša si Slováci vybrali dobre

7.4.2024 (SITA.sk) - Český prezident Petr Pavel zablahoželal Petrovi Pellegrinimu k zvoleniu za prezidenta. „Gratulujem Petrovi Pellegrinimu ku zvoleniu za nového prezidenta Slovenska. Verím, že naviažeme na tradíciu mimoriadne dobrých susedských vzťahov a budem sa tešiť na konštruktívnu spoluprácu," napísal Petr Pavel na Twitteri.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024


Pellegrinimu už na sociálnych sieťach pogratulovali aj český premiér Petr Fiala, minister zahraničných vecí Jan Lipavský a expremiér Andrej Babiš. „Verím, že budeme naďalej čo najlepšie rozvíjať výborné a hlboké vzťahy medzi Českou republikou a Slovenskom," uviedol Fiala.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Druhé kolo prezidentských volieb na Slovensku 2024 (fotografie)

Lipavský uviedol, že verí, že nový slovenský prezident bude plne podporovať česko-slovenskú spoluprácu a bude zárukou pevného zakotvenia Slovenska v európskych a transatlantických štruktúrach. Andrej Babiš na Facebooku napísal, že Slováci si vybrali dobre.„Budú mať hrdého prezidenta, ktorý vždy bude vo svete hájiť ich záujmy a bude stáť za všetkými občanmi," uviedol. Rovnako vyslovil svoju vieru v to, že Pellegrini sa zasadí o zlepšenie slovensko-českých vzťahov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Volebná noc Petra Pellegriniho v 2. kole prezidentských volieb na Slovensku 2024 (fotografie)

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Český premiér, Český prezident, Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk - Český prezident Pavel zablahoželal Pellegrinimu k zvoleniu, podľa Babiša si Slováci vybrali dobre © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.