Pondelok, 17. máj 2021
Oblačno  9,5 °C
Mimoriadne správy

Český minister Hamáček má koronavírus, bol v kontakte s Tomanom aj prezidentom Zemanom

 Webnoviny  21. október 2020  171
Český minister Hamáček má koronavírus, bol v kontakte s Tomanom aj prezidentom Zemanom

21.10.2020 (Webnoviny.sk) - Český minister vnútra Jan Hamáček sa nakazil koronavírusom. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz s tým, že sa tak zrejme stalo na rokovaní s ministrom poľnohospodárstva Miroslavom Tomanom.

Je v izolácii a pracuje online


Informáciu potvrdila hovorkyňa ČSSD Eva Gregorová a neskôr aj samotný Hamáček prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter.

"Áno, mám, bohužiaľ, tiež koronavírus, testy na COVID-19 potvrdili, že som pozitívny. Pravdepodobne som sa nakazil na rokovaní s ministrom poľnohospodárstva. Som doma v izolácii, ale ďalej pracujem online, vrátane rokovania vlády. Prosím, dávajte na seba pozor," uviedol Hamáček.

Viac o téme: Koronavírus


Podľa Gregorovej má ochorenie u oboch ministrov zatiaľ veľmi mierny priebeh. V súvislosti s Tomanovou nákazou šlo na testy celé vedenie ČSSD, ktoré sa minulý týždeň vo štvrtok zúčastnilo na rokovaní.

Rekord v Českej republike


U ostatných, teda ministerky práce a sociálnych vecí Jany Maláčovej, ministra zahraničia Tomáša Petříčka, podpredsedu strany Michala Šmardu a ministra kultúry Lubomíra Zaorálka, sa nákaza nepotvrdila.

Podobne ako Toman, i Hamáček sa pred niekoľkými dňami stretol aj s prezidentom Milošom Zemanom.

V utorok padol v Českej republike ďalší rekord v počte prípadov nákazy novým koronavírusom. Laboratóriá počas dňa odhalili 11 984 infikovaných. V súčasnosti je v Česku viac ako 113-tisíc aktívnych prípadov, z toho je podľa dát ministerstva zdravotníctva 4 064 pacientov v nemocniciach. V dôsledku nákazy zomrelo 1 619 osôb.

Viac k témam: Koronavírus COVID-19 v Česku
Zdroj: Webnoviny.sk - Český minister Hamáček má koronavírus, bol v kontakte s Tomanom aj prezidentom Zemanom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.