Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Česko upravilo pravidlá pre vstup do krajiny, po novom musia Slováci vyplniť príjazdový formulár

 Webnoviny  19. júl 2021  162
Česko upravilo pravidlá pre vstup do krajiny, po novom musia Slováci vyplniť príjazdový formulár

19.7.2021 (Webnoviny.sk) - Od pondelka 19. júla dochádza k úprave pravidiel pre vstup do Českej republiky. Po novom majú povinnosť vyplniť príjazdový formulár občania všetkých krajín, teda aj tých, ktoré sa z pandemického hľadiska nachádzajú na českom zelenom zozname. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.

Viac o téme: KoronavírusPravidlá pre vstup do ČR sú od dneška upravované ochranným opatrením Ministerstva zdravotníctva ČR. „Pri splnení všetkých epidemických podmienok môžu do ČR pricestovať osoby z krajín EÚ+ za akýmkoľvek účelom, vrátane turistiky. Pre ostatné krajiny zostáva v platnosti zákaz vstupu na územie ČR, s výnimkou zelených krajín a vybraných kategórií v súlade s koordinovaným prístupom Európskej únie,“ uvádza rezort diplomacie.

Viac k témam: cestovanie, cestovanie covid-19, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Česko upravilo pravidlá pre vstup do krajiny, po novom musia Slováci vyplniť príjazdový formulár © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.