Štvrtok, 11. august 2022
Polojasno  23 °C
Mimoriadne správy

Česko prebralo štafetu a bude predsedať Európskej únii, premiér Fiala predstavil hlavné priority

 Webnoviny   1. júl 2022  38
Česko prebralo štafetu a bude predsedať Európskej únii, premiér Fiala predstavil hlavné priority

1.7.2022 (Webnoviny.sk) - Česká republika sa v piatok ujala predsedníctva Európskej únie. Predsedníctvo vláda s členmi Európskej komisie a jej predsedníčkou Ursulou von der Leyenovou vo východočeskej Litomyšli, kde sa zišli popoludní. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz

Kabinet premiéra Petra Fialu si zvolil päticu priorít, ktorým sa chce počas šesťmesačného predsedníctva venovať. Zamerať sa chce na zvládnutie utečeneckej krízy a povojnovú obnovu Ukrajiny, energetickú bezpečnosť, posilnenie európskych obranných kapacít a bezpečnosť kybernetického priestoru.

„Všetkých päť bodov je dôležitých. Chcel by som, aby Európska únia v týchto kľúčových veciach naďalej dokázala postupovať jednotne,“ povedal Fiala. Česká vláda chce tiež klásť dôraz aj na riešenie rusko-ukrajinského konfliktu.

Viac k témam: Predsedníctvo v EÚ
Zdroj: Webnoviny.sk - Česko prebralo štafetu a bude predsedať Európskej únii, premiér Fiala predstavil hlavné priority © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.