Nedeľa, 29. január 2023
Zamračené  -3,4 °C
Mimoriadne správy

Českí hasiči zasahujú na viacerých miestach, pri likvidácii rozsiahlych požiarov by mohol pomôcť dážď

 Webnoviny  26. júl 2022  56
Českí hasiči zasahujú na viacerých miestach, pri likvidácii rozsiahlych požiarov by mohol pomôcť dážď

26.7.2022 (Webnoviny.sk) - Hasiči v Česku okrem rozsiahleho požiaru v Českom Švajčiarsku bojujú s ohňom aj na ďalších miestach v republike. Napríklad len na území Kroměřížska a Zlínska za ostatných 24 hodín zasahujú pri troch rozsiahlejších požiaroch, ktoré vypukli len niekoľko kilometrov od seba. V regióne však ráno začalo slabo pršať. Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz.

Hovorkyňa krajských hasičov Lucie Javoříková uviedla, že v obci Prusinovice zachvátil oheň stoh s veľkosťou 60 krát 20 metrov a šíril sa na susedné strnisko. Ako pripomenula, od pondelka pokračujú zásahy v Lukovečku, kde horí lesný porast, a v Oldřichoviciach, kde zas horí veľkoobjemový senník.

S rozsiahlym požiarom hasiči bojovali aj v susednom Olomouckom kraji vo vojenskom priestore Libavá. Oheň v tamojšom lese vypukol v pondelok, no hasičom sa ho v utorok podarilo zlikvidovať. Výrazne k tomu pomohol dážď.

Viac k témam: Lesné požiare
Zdroj: Webnoviny.sk - Českí hasiči zasahujú na viacerých miestach, pri likvidácii rozsiahlych požiarov by mohol pomôcť dážď © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.