Pondelok, 12. máj 2025

Mimoriadne správy
- Čas na to, aby Rusko súhlasilo s prímerím, sa kráti, vyhlásilo Nemecko
- Pápež Lev XIV. vyzval k prepusteniu väznených novinárov, apeloval tiež na slobodu prejavu a tlače – VIDEO
- Ruské útoky na Ukrajine neutíchajú, bojuje sa najmä na fronte pri meste Pokrovsk v Donbase
- Nikdy viac vojna! Adresoval pápež Lev XIV. výzvu svetovým politikom – FOTO
- Spojenci Kyjeva chcú vyzvať Rusko na 30-dňové prímerie, uviedol ukrajinský minister zahraničia Sybiha

8.10.2024 (SITA.sk) - Český prezident Petr Pavel v utorok vymenoval dvoch nových ministrov. Petr Kulhánek z hnutia STAN na poste ministra pre miestny rozvoj nahradil odchádzajúceho predsedu Českej pirátskej strany Ivana Bartoša.
Toho v septembri odvolal premiér Petr Fiala s odôvodnením, že stratil dôveru v Bartošovu schopnosť riešiť problémy spojené s novým digitálnym systémom vydávania stavebných povolení.
Piráti odvolanie Bartoša označili za porušenie koaličnej zmluvy a z vlády odišli. Predsedovia ostatných strán vládnej koalície však podporili premiéra Fialu.
Český prezident zároveň v utorok vymenoval za ministra priemyslu a obchodu Lukáša Vlčeka (STAN), ktorý nahradil Jozefa Síkelu (STAN) nominovaného na post eurokomisára.
Viac k témam: Česká vláda, Český premiér, Český prezident, zmeny
Zdroj: SITA.sk - Česká vláda má dvoch nových ministrov, vymenoval ich prezident Pavel © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.