Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Česká strana Piráti rozhodla o vystúpení z vlády, ministri Lipavský a Šalomoun podajú demisiu
Webnoviny 30. september 2024 426
30.9.2024 (SITA.sk) - Česká strana Piráti v pondelok na svojom fóre rozhodla o vystúpení z vlády. Za odchod bolo 709 z 894 členov strany, ktorí sa hlasovania zúčastnili. Strana to oznámila na sociálnej sieti X.
Demisiu v utorok podá minister zahraničia Ján Lipavský a minister pre legislatívu Michal Šalomoun. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.
Výsledky hlasovania Pirátov o zotrvaní vo vláde v utorok prerokuje ich poslanecký klub a potom oznámi verdikt. Podľa vyjadrenia jednotlivých poslancov počas uplynulého týždňa je pravdepodobné, že odchod z potvrdia.
Piráti takto reagujú na rozhodnutie premiéra Petra Fialu odvolať doterajšieho predsedu strany Ivana Bartoša z postu vicepremiéra pre digitalizáciu a ministra pre miestny rozvoj.
Viac k témam: český minister zahraničia, Český premiér, vystúpenie z vlády
Zdroj: SITA.sk - Česká strana Piráti rozhodla o vystúpení z vlády, ministri Lipavský a Šalomoun podajú demisiu © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Občianske združenie Mladá Šaca odovzdalo na košickom magistráte petíciu občanov mestskej časti – VIDEO
Uhrík prekvapil v diskusii, Matovičovi fandí v boji proti korupcii, ale spoluprácu si nevie predstaviť
Zamestnankyne úradu práce v Pezinku zneužili systém pomoci počas pandémie, vznikla škoda viac ako pol milióna eur