Streda, 6. december 2023
Oblačno  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Česká polícia zasahovala na ministerstve priemyslu a obchodu, zadržala niekoľko osôb

 Webnoviny  26. september 2023  89  
Česká polícia zasahovala na ministerstve priemyslu a obchodu, zadržala niekoľko osôb

26.9.2023 (SITA.sk) - Príslušníci českej Národnej centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v utorok zasahovali na ministerstve priemyslu a obchodu v Prahe.

Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz, ktorému to potvrdila hovorkyňa útvaru Barbora Kudláčková. Zásah by sa mal podľa rezortu týkať dotačných výzev z rokov 2016 až 2018.

Hovorca Mestského štátneho zastupiteľstva v Prahe Aleš Cimbala uviedol, že akcia súvisí s rozbehnutým trestným konaním.

„Zároveň môžem potvrdiť, že v predmetnej veci došlo k zadržaniu niekoľkých osôb, v ráde jednotiek,“ vysvetlil. Podrobnosti o nich zatiaľ nemal.

Podľa informácií denníka Právo policajti prehľadali kancelárie minimálne dvoch úradníkov.

Zásah na ministerstve je už druhý za posledné dni v štátnych budovách. Pred týždňom NCOZ vykonala raziu na generálnom štábe českej armády pre verejnú zákazku na servis mikrovlnných sietí. Polícia následne obvinila šesť ľudí a tri firmy.

Viac k témam: Policajná razia
Zdroj: SITA.sk - Česká polícia zasahovala na ministerstve priemyslu a obchodu, zadržala niekoľko osôb © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.