Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Česká polícia zadržala migranta trpiaceho nákazlivou chorobou, do Európy prišiel balkánskou cestou
Webnoviny 1. august 2019 620
1.8.2019 (Webnoviny.sk) - Česká polícia zadržala tento týždeň na železničnej stanici v obci Uhersko v Pardubickom kraji zrejme nelegálneho migranta, ktorý o sebe tvrdí, že má 16 rokov a pochádza z Afganistanu.
Kožná choroba
V nemocnici zistili, že trpí nákazlivou kožnou chorobou. "Nepoznáme jeho totožnosť a zisťujeme ju," povedala pre portál Novinky.cz hovorkyňa polície Markéta Janovská.
Podľa nej lekári v nemocnici zistili, že trpí nákazlivou kožnou chorobou. "O akú chorobu ide, netuším, ale ľudia v ohrození neboli. Teraz je umiestnený v zariadení pre utečencov v Bělej pod Bezdězem," konštatovala Janovská.
Pôvodne polícia uvádzala, že ide o vysoko nákazlivú chorobu, neskôr ale informáciu opravila.
Bulózne impetigo
Podľa informácií Práva ide o kožnú chorobu bulózne impetigo, ktorá postihuje povrchové vrstvy kože. Vyskytuje sa hlavne u detí, ale aj dospelých. Je pomerne častá a prejavuje sa pľuzgiermi, ktoré praskajú. Lieči sa antibiotikami.
Polícii mladík povedal, že sa do Európskej únie dostal s pomocou prevádzačov takzvanou balkánskou cestou.
Polícia sa prípadom ďalej zaoberá a okrem totožnosti zisťuje, odkiaľ muž prišiel a či niekde požiadal o azyl. Podľa svojich slov však o azyl nikde nežiadal, dopĺňajú Novinky.
Viac k témam: imigranti, migranti, utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk - Česká polícia zadržala migranta trpiaceho nákazlivou chorobou, do Európy prišiel balkánskou cestou © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
V hotelovom bazéne na gréckom ostrove Rodos sa utopili dve turistky
Retail park COOP Jednota Prievidza s titulom Inovátor roka aj ocenením v Stavbe roka
Deň narcisov ako symbol solidarity: Príbeh Slávky, ktorá bojuje o život a potrebuje pomoc
Občianske združenie Mladá Šaca odovzdalo na košickom magistráte petíciu občanov mestskej časti – VIDEO