Štvrtok, 15. apríl 2021
Zamračené  -1,4 °C
Mimoriadne správy

Česi by po lockdowne nemali počítať s uvoľňovaním opatrení, vláda chce nariadiť prácu z domu

 Webnoviny   5. marec 2021  114
Česi by po lockdowne nemali počítať s uvoľňovaním opatrení, vláda chce nariadiť prácu z domu

5.3.2021 (Webnoviny.sk) - Obyvatelia Českej republiky by po skončení súčasného trojtýždňového lockdownu nemali počítať s uvoľňovaním opatrení. Vo štvrtok sa tak pri interpeláciách v Poslaneckej snemovni vyjadril premiér Andrej Babiš. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Minister verí v zlepšenie


Podobne situáciu v piatok komentoval aj minister zdravotníctva Jan Blatný, ktorý však podľa vlastných slov verí, že epidemická situácia sa zlepší a mohli by zrušiť aspoň obmedzenie pohybu v katastri obcí. Závisieť to však bude okrem iného aj od počtu pacientov v nemocniciach.

Viac o téme: Koronavírus


V piatok opäť mimoriadne zasadá česká vláda, ktorá by mala prerokovať povinnú prácu z domu či pomoc pre nemocnice a plošné testovanie. Diskutovať by mali aj o výmene na poste hlavnej hygieničky, kde by mala Jarmilu Rážovú nahradiť jej kolegyňa z ostravskej pobočky Pavla Svrčinová.

Vytvoria zoznam pracovísk


O tom, že vláda debatuje o plošnom nariadení práce z domu, pritom už v pondelok informoval aj minister vnútra Jan Hamáček, podľa ktorého mali ministerstvá za úlohu vytvoriť zoznam pracovísk, ktorých by sa povinná práca z domu mala týkať.

České laboratóriá vo štvrtok potvrdili ďalších 14 554 prípadov nákazy koronavírusom. V krajine aktuálne evidujú 162 505 aktívnych prípadov, v nemocniciach leží 8 153 pacientov s COVID-19 a 1 735 z nich je v ťažkom stave. Počet obetí pandémie v Česku do piatkového rána dosiahol 21 325.

Viac k témam: česká vláda, COVID-19, Koronavírus COVID-19 v Česku, lockdown, práca z domu
Zdroj: Webnoviny.sk - Česi by po lockdowne nemali počítať s uvoľňovaním opatrení, vláda chce nariadiť prácu z domu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.