Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Červený kríž žiada o povolenie na vstup do Východnej Ghúty, chce pomôcť civilistom
Webnoviny 22. február 2018 603
BEJRÚT 22. februára (WebNoviny.sk) - Medzinárodný výbor Červeného kríža (MVČK) je šokovaný z násilia, ktorého sa dopúšťa sýrska armáda vo Východnej Ghúte. Žiada, aby pracovníkom organizácie umožnili vstup do oblasti, kde chcú pomôcť civilistom. Vedúci operácií MVČK na Blízkom východe Robert Mardini vo štvrtok v Bejrúte reportérom povedal, že majú pripravené zásoby jedla a liekov, ktoré chcú dopraviť do zasiahnutej oblasti.
Odporúčame:
Američania obvinili Sýriu z vývoja nových chemických zbraní, Asad ich používanie popiera
Sýrske vládne jednotky bombardujú Východnú Ghútu už niekoľko týždňov. Opoziční aktivisti uviedli, že od nedele tam zabili 382 ľudí, vrátane desiatok detí. Mardini vyhlásil, že MVČK je v kontakte s tamojšími úradmi už niekoľko dní, no zatiaľ im nepovolili vstup do oblasti. "Deti, ženy a muži vo Východnej Ghúte sú vystrašení a vyčerpaní. Sú na kolenách, zoslabnutí v dôsledku niekoľkých mesiacov obliehania a nemajú prístup k základným potrebám," dodal.
Viac k témam: červený kríž, Sýria
Zdroj: Webnoviny.sk - Červený kríž žiada o povolenie na vstup do Východnej Ghúty, chce pomôcť civilistom © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Kandidátom KDH na primátora Hlohovca je Ľubomír Petrek, z námestia nemá byť podľa neho parkovisko – VIDEO