Pondelok, 1. jún 2020
Slnečno  12 °C
Mimoriadne správy

Centrum Londýna zaplnili desaťtisíce demonštrantov protestujúcich proti brexitu

 Webnoviny  19. október 2019  138
Centrum Londýna zaplnili desaťtisíce demonštrantov protestujúcich proti brexitu

19.10.2019 (Webnoviny.sk) - Desaťtisíce demonštrantov pochodovali v sobotu centrom Londýnom, aby vyjadrili svoj nesúhlas s brexitom. Stalo sa tak v čase, keď sa v britskom parlamente horúčkovito diskutuje o novej dohode o vystúpení Spojeného kráľovstva z Európskej únie (EÚ).

Demonštranti, mnohí "vyzbrojení" antibrexitovými transparentmi, vlajkami EÚ a modrými baretkami so žltými hviezdami, zaplnili námestie pred parlamentom. Podľa účastníkov protestu brexit Britom len uškodí.

"Som pevne presvedčený, že by sme mali v Británii ostať," uviedol demonštrant Bruce Nicole. "Som Brit, ale som tiež Európan. Nemyslím si, že súčasná dohoda ponúka nejaké výhody," poznamenal.

Viac k témam: Brexit, demonštrácia, protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Centrum Londýna zaplnili desaťtisíce demonštrantov protestujúcich proti brexitu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.