Utorok, 19. október 2021
Prevažne slnečno  12,5 °C
Mimoriadne správy

Celosvetovo v minulom roku užívalo drogy približne 275 miliónov ľudí, uvádza OSN

 Webnoviny  26. jún 2021  105
Celosvetovo v minulom roku užívalo drogy približne 275 miliónov ľudí, uvádza OSN

26.6.2021 (Webnoviny.sk) - Asi 275 miliónov ľudí po celom svete v minulom roku užívalo drogy. Vyplýva to zo správy Úradu Organizácie Spojených národov (OSN) pre drogy a kriminalitu sídliaceho vo Viedni, podľa ktorého viac ako 36 miliónov ľudí trpelo rôznymi poruchami spôsobenými užívaním drog.

Správa úradu OSN tiež uvádza, že počas pandémie koronavírusu nastal v mnohých krajinách nárast užívania marihuany, pričom v niektorých častiach sveta sa spotreba kanabisu v priebehu ostatných 24 rokov zvýšila až 4-násobne.

Viac o téme: Koronavírus


Podľa odhadov vlani aspoň raz užilo drogu 5,5 % ľudí vo veku od 15 do 64 rokov. Až 13 % z celkového počtu ľudí, alebo 36,3 milióna osôb, trpí poruchami spôsobenými užívaním drog. Celosvetovo sa odhaduje, že injekčne užíva drogy viac ako 11 miliónov ľudí, z ktorých až polovica má hepatitídu typu C.

Viac k témam: drogy, Koronavírus, kriminalita
Zdroj: Webnoviny.sk - Celosvetovo v minulom roku užívalo drogy približne 275 miliónov ľudí, uvádza OSN © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.