Piatok, 6. december 2019
Zamračené  -1,5 °C
Mimoriadne správy

Carrie Lam neustúpi požiadavkám demonštrantov, zamietla aj tvrdenia o jej rezignácii

 Webnoviny  27. august 2019  31
Carrie Lam neustúpi požiadavkám demonštrantov, zamietla aj tvrdenia o jej rezignácii

27.8.2019 (Webnoviny.sk) - Pročínska hongkonská líderka Carrie Lam sa stretla so skupinou mladých ľudí, z ktorých niektorí sa zúčastnili na prodemokratických protestoch. Nenaznačila však, že by sa chystala ustúpiť požiadavkám demonštrantov.

Lamová chce pokračovať v práci


Ako informuje agentúra AP, Lam v utorok spochybnila kritiku, že jej vláda ignoruje demonštrantov. "Nie je to otázka neodpovedania. Je to otázka neprijatia tých požiadavok," vyjadrila sa politička, pričom tiež zamietla tvrdenia o jej rezignácii.

Podľa jej slov plánuje ako šéfka hongkonskej administratívy pokračovať vo svojej práci a "urobiť všetko pre to, aby do Hongkongu vrátila právo a poriadok".

Demonštranti žiadajú rezignáciu a nové voľby


Hongkong už viac ako dva mesiace sužujú masové protesty volajúce po demokratických reformách a nezávislom vyšetrovaní policajných postupov. Protesty sú namierené aj proti Lam, pričom ľudia žiadajú jej rezignáciu a nové voľby.

Viac k témam: demonštrácie, požiadavky, protesty v Hongkongu
Zdroj: Webnoviny.sk - Carrie Lam neustúpi požiadavkám demonštrantov, zamietla aj tvrdenia o jej rezignácii © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.