Utorok, 21. marec 2023
Mimoriadne správy

Čaputová si v Prahe pripomenula udalosti novembra 1989, stretla sa aj s prezidentom Zemanom (foto)

 Webnoviny  16. november 2022  46
Čaputová si v Prahe pripomenula udalosti novembra 1989, stretla sa aj s prezidentom Zemanom (foto)

16.11.2022 (Webnoviny.sk) - Deň boja za slobodu a demokraciu, ktorý si pripomíname 17. novembra, nám pripomína, ako majú k sebe Slováci a Česi stále blízko a ako naše vzťahy posilňujú práve aj udalosti z novembra 89, vďaka ktorým dnes žijeme v slobode a v demokracii, uviedla prezidentka Zuzana Čaputová na sociálnej sieti.

Slovenská hlava štátu si udalosti Nežnej revolúcie pripomenula v stredu v Prahe, kde sa stretla aj s českým prezidentom Milošom Zemanom.

Počas spoločných rozhovorov hovorili aj o aktuálnych témach, ktoré ovplyvňujú obe krajiny. Hovorili o riešení energetickej krízy a eskalujúcej ruskej agresie na Ukrajine.

Popoludní bude Zuzana Čaputová diskutovať so študentmi Fakulty sociálnych vied Karlovej univerzity a podvečer položí kyticu a sviečku k pamätníku na Národní tříde v Prahe.

Viac k témam: Deň boja za slobodu a demokraciu, Nežná revolúcia
Zdroj: Webnoviny.sk - Čaputová si v Prahe pripomenula udalosti novembra 1989, stretla sa aj s prezidentom Zemanom (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.