Sobota, 3. jún 2023
Slnečno  13,9 °C
Mimoriadne správy

Čaputová poblahoželala Karolovi III. aj Camille ku korunovácii, britského kráľa pozvala na Slovensko

 Webnoviny   6. máj 2023  75  
Čaputová poblahoželala Karolovi III. aj Camille ku korunovácii, britského kráľa pozvala na Slovensko

6.5.2023 (SITA.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová poblahoželala britskému kráľovi Karolovi III. i kráľovnej Camille ku korunovácii.

„Prajem im všetko najlepšie a veľa energie do vládnutia, ktoré bude odrážať nielen potenciál a rozmanitosť dnešného Spojeného kráľovstva, ale tiež globálne výzvy stojace pred Spoločenstvom národov," uviedla v statuse na sociálnej sieti. Hlavu štátu teší, že sa darí posilňovať vzťahy medzi Spojeným kráľovstvom a Slovenskom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Korunovácia britského kráľa Karola III. (fotografie)

Prezidentka počas slávnostnej recepcie pred korunováciou pozvala nového britského panovníka na návštevu Slovenska. Karol III. počas ich rozhovoru spomínal aj na svoju dávnejšiu cestu do SR.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Korunovácia britského kráľa Karola III., Londýn, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk - Čaputová poblahoželala Karolovi III. aj Camille ku korunovácii, britského kráľa pozvala na Slovensko © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.