Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -2,8 °C
Mimoriadne správy

Canberra v Austrálii ukončila lockdown, jednu dávku vakcíny dostali takmer všetci obyvatelia nad 12 rokov

 Webnoviny  15. október 2021  77
Canberra v Austrálii ukončila lockdown, jednu dávku vakcíny dostali takmer všetci obyvatelia nad 12 rokov

15.10.2021 (Webnoviny.sk) - Austrálske hlavné mesto Canberra v piatok ukončilo lockdown. Úrady mesta informovali, že viac ako 99 percent populácie vo veku nad 12 rokov už totiž dostalo aspoň jednu dávku očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus


V Canberre bolo do piatka úplne vakcinovaných 76 percent obyvateľstva vo veku nad 12 rokov. Vzhľadom na vysokú mieru zaočkovanosti majú voľný pohyb všetci obyvatelia austrálskeho hlavného mesta.

Lockdown od pondelka neuplatňuje ani austrálske mesto Sydney. Neobmedzené návštevy reštaurácií, kaderníctiev či obchodov, ktoré predávajú iné ako základné tovary, však v meste povolili len pre úplne zaočkovaných. V Sydney doteraz úplne zaočkovali 73,5 percenta populácie vo veku nad 16 rokov.

Austrálsky štát Nový Južný Wales, ktorého metropolou je Sydney, okrem toho oznámil, že od 1. novembra prestane od zahraničných návštevníkov, ktorí sú úplne zaočkovaní, vyžadovať povinnú karanténu v hoteloch.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Lockdown, Očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Canberra v Austrálii ukončila lockdown, jednu dávku vakcíny dostali takmer všetci obyvatelia nad 12 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.