Nedeľa, 26. máj 2019
Slabý dážď  12,6 °C
Mimoriadne správy

Bývalý vojak čelí obvineniam z vrážd počas Krvavej nedele, pluk zaútočil na účastníkov protestu

 Webnoviny  14. marec 2019  43
Bývalý vojak čelí obvineniam z vrážd počas Krvavej nedele, pluk zaútočil na účastníkov protestu

LONDÝN 14. marca (WebNoviny.sk) - Bývalý britský vojak čelí obvineniam z vraždy v súvislosti s úmrtím dvoch ľudí počas Krvavej nedele v Londonderry v roku 1972.

Prokuratúra oznámila, že má dostatok dôkazov na to, aby stíhala vojaka identifikovaného len ako F za vraždy Jamesa Wraya a Williama McKinneyho. Vojak je tiež obvinený z pokusov o vraždu Patricka O'Donnella, Josepha Friela, Joea Mahona a Michaela Quinna.

Prokuratúra tiež uviedla, že má dostatok dôkazov na to, aby stíhala aj 16 ďalších členov 1. práporu britského výsadkového pluku, ktorí útočili na neozbrojených demonštrantov protestujúcich proti politike Londýna voči Severnému Írsku.

Počas masakry 30. januára 1972 zomrelo v severoírskom meste Londonderry 13 účastníkov protestného pochodu.

Viac k témam: Krvavá nedeľa, obvinenie, vojak, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalý vojak čelí obvineniam z vrážd počas Krvavej nedele, pluk zaútočil na účastníkov protestu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.