Streda, 23. jún 2021
Zamračené  23,4 °C
Mimoriadne správy

Bývalý španielsky kráľ sa zdržiava v Spojených arabských emirátoch, potvrdila to aj kráľovská rodina

 Webnoviny  17. august 2020  162
Bývalý španielsky kráľ sa zdržiava v Spojených arabských emirátoch, potvrdila to aj kráľovská rodina

17.8.2020 (Webnoviny.sk) - Bývalý španielsky kráľ Juan Carlos I. sa nachádza v Spojených arabských emirátoch (SAE). Pre agentúru The Associated Press to potvrdil hovorca španielskej kráľovskej rodiny s tým, že niekdajší panovník odcestoval do SAE 3. augusta a je tam aj v súčasnosti.

Osemdesiatdvaročný rodák z Ríma predtým informoval o odchode z krajiny v liste synovi Filipovi VI., ktorému pred šiestimi rokmi odovzdal moc. Vyhlásil, že pre tento krok sa rozhodol pre "verejné následky určitých epizód z jeho minulého súkromného života". Až doteraz však nebolo známe, kam odcestoval.

Juan Carlos I. čelí vyšetrovaniu v Španielsku i Švajčiarsku pre údajné finančné zločiny. Kráľom sa stal v roku 1975 a vládol až do jeho abdikácie v júni 2014.

Viac k témam: finančné podvody
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalý španielsky kráľ sa zdržiava v Spojených arabských emirátoch, potvrdila to aj kráľovská rodina © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.