Štvrtok, 26. november 2020
Zamračené  -2,6 °C
Mimoriadne správy

Bývalý námestník starostky Paríža Christophe Girard čelí obvineniu zo znásilnenia

 Webnoviny  18. august 2020  106
Bývalý námestník starostky Paríža Christophe Girard čelí obvineniu zo znásilnenia

18.8.2020 (Webnoviny.sk) - Bývalý námestník starostky Paríža Christophe Girard čelí obvineniu zo znásilnenia. V utorok o tom informovala parížska prokuratúra s tým, že politika obvinil muž z Tuniska.

Pre noviny The New York Times vyhlásil, že ho Girard ako 16-ročného začal nútiť k sexuálnemu styku. Právna zástupkyňa Delphine Meilletová uviedla, že jej klient tieto tvrdenia odmieta a zvažuje sa brániť žalobou za ohováranie.

Girard bol dlhoročný významný hráč v parížskej politike a mal blízko k starostke Paríža Anne Hidalgovej. Minulý mesiac rezignoval po nátlaku spoločnosti pre jeho obhajobu spisovateľa Gabriela Matzneffa, ktorého obvinili zo znásilnenia dieťaťa.

Žena vo svojej knihe uviedla, že ju spisovateľ v čase, keď mal on 50 rokov a ona len 14, sexuálne zneužil.

Viac k témam: obvinenie, znásilnenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalý námestník starostky Paríža Christophe Girard čelí obvineniu zo znásilnenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.