Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18 °C
Mimoriadne správy

Bývalý brazílsky prezident Bolsonaro je obvinený z defraudácie šperkov v hodnote 6,8 milióna realov

 Webnoviny   9. júl 2024  102  
Bývalý brazílsky prezident Bolsonaro je obvinený z defraudácie šperkov v hodnote 6,8 milióna realov

9.7.2024 (SITA.sk) - Brazílska federálna polícia obvinila bývalého prezidenta Jaira Bolsonara z defraudácie šperkov v hodnote 6,8 milióna brazílskych realov počas jeho funkčného obdobia. Vyplýva to z vyšetrovacej správy, ktorá bola v pondelok odtajnená tamojším najvyšším súdom.

Zvyšujúci sa tlak


Bolsonaro bol minulý týždeň obvinený z defraudácie, prania majetku a kriminálneho spolčovania v súvislosti s luxusnými šperkami zo Saudskej Arábie.

Toto vyšetrovanie zvyšuje tlak na krajne pravicového lídra, ktorý vládol v rokoch 2019 až 2022 predtým, než prehral vo voľbách proti Luizovi Ináciovi Lulovi da Silvovi.

Poprel vinu


Bolsonaro už skôr prišiel o právo kandidovať v politike do roku 2030. K najnovšiemu obvineniu sa nevyjadril, ale už skôr poprel akékoľvek previnenie vo vzťahu k šperkom.

Podľa polície existovalo „zločinecké spolčovanie za účelom defraudácie darov vysokej hodnoty". Medzi šperkami boli hodinky s diamantmi Rolex a Patek Philippe, náhrdelník, prstene či manžetové gombíky.

Správa tvrdí, že niektoré z týchto darov boli odovzdané štátnym zamestnancom konajúcim v mene Bolsonara počas medzinárodných ciest.

Viac k témam: Bývalý prezident, Šperky, Vyšetrovanie
Zdroj: SITA.sk - Bývalý brazílsky prezident Bolsonaro je obvinený z defraudácie šperkov v hodnote 6,8 milióna realov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.