Streda, 23. jún 2021
Zamračené  23,9 °C
Mimoriadne správy

Bývalý americký prezident vydá prvý diel pamätí, hovorí o politickom vzostupe aj súkromí

 Webnoviny  17. september 2020  143
Bývalý americký prezident vydá prvý diel pamätí, hovorí o politickom vzostupe aj súkromí

17.9.2020 (Webnoviny.sk) - Niekdajší prezident USA Barack Obama 17. novembra predstaví úvodný diel pamätí. Prvá časť spomienok, ktorá ponesie názov "Zasľúbená krajina", sa bude týkať politického vzostupu až po nástup do Bieleho domu a prvého funkčného obdobia vo funkcii prezidenta Spojených štátov amerických. Dátum vydania druhého zväzku zatiaľ nestanovili."Ostatné roky som strávil premýšľaním o svojom prezidentskom úrade. V časti Zasľúbená krajina som sa snažil citlivo popísať moju prezidentskú kampaň a čas strávený vo funkcii - kľúčové udalosti a ľudí, ktorí ju formovali, správne kroky a chyby, ktoré som spravil, a všetko, čomu sme vtedy museli čeliť a čomu stále ako národ čelíme," uviedol Obama vo štvrtkovom vyhlásení.

V knihe so 768 stranami odhalí aj súkromie a míľniky vzťahu s manželkou Michelle, s ktorou sa zosobášil v roku 1992. Obamu považujú za literárne najnadanejšieho prezidenta USA od čias Abrahama Lincolna. Jeho doterajšie dve knihy "Cesta za snami môjho otca" a "Pokus o nemožné" sa tešia veľkej obľube a po celom svete sa predali milióny výtlačkov.

Viac k témam: americký exprezident, Biely dom, kniha
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalý americký prezident vydá prvý diel pamätí, hovorí o politickom vzostupe aj súkromí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.