Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Bývalý americký prezident Clinton bol hospitalizovaný v nemocnici, čelí dlhoročným zdravotným problémom

 Webnoviny  15. október 2021  61
Bývalý americký prezident Clinton bol hospitalizovaný v nemocnici, čelí dlhoročným zdravotným problémom

15.10.2021 (Webnoviny.sk) - Bývalého amerického prezidenta Billa Clintona v utorok v južnej Kalifornii hospitalizovali s infekciou. Informoval o tom jeho hovorca Angel Ureňa s tým, že infekcia nesúvisí s ochorením COVID-19. Stav 75-ročného Clintona sa však podľa neho zlepšuje a exprezident je v dobrej nálade.

V ďalšom stanovisku hovorca citoval lekárov, podľa ktorých Clinton dostal infúziu s antibiotikami a tekutiny. „Po dvoch dňoch liečby sa jeho počet bielych krviniek znižuje a dobre reaguje na antibiotiká,“ vyjadrili sa lekári s tým, že zdravotnícky tím v nemocnici v Irvine komunikuje s jeho lekármi v New Yorku.

Od svojho odchodu z Bieleho domu Clinton čelil niekoľkým zdravotným problémom. V roku 2004 absolvoval operáciu štvoritého bypassu, o rok neskôr skončil v nemocnici pre problémy s pľúcami a v roku 2010 mu do koronárnej artérie implantovali stenty.

Hovorca Clinton Foundation uviedol, že bývalý prezident bol v oblasti Los Angeles na súkromných podujatiach súvisiacich s jeho charitatívnou organizáciou.

Viac k témam: Hospitalizácia, Zdravotné problémy
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalý americký prezident Clinton bol hospitalizovaný v nemocnici, čelí dlhoročným zdravotným problémom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.