Streda, 3. jún 2020
Slnečno  11,1 °C
Mimoriadne správy

Bývalú japonskú cisárovnú Mičiko prepustili z nemocnice, pre rakovinu prsníka podstúpila operáciu

 Webnoviny  10. september 2019  40
Bývalú japonskú cisárovnú Mičiko prepustili z nemocnice, pre rakovinu prsníka podstúpila operáciu

10.9.2019 (Webnoviny.sk) - Bývalú japonskú cisárovnú Mičiko v utorok prepustili z nemocnice po operácii rakoviny prsníka. Ochorenie v počiatočnom štádiu jej diagnostikovali v júli počas bežnej kontroly. Podľa The Imperial Household Agency podstúpila operáciu v nedeľu.

Osemdesiatštyriročná bývalá cisárovná sa pri odchode z tokijskej univerzitnej nemocnice uklonila tamojšiemu personálu. Rakovina sa podľa agentúry nerozšírila, ale čakajú ju ešte vyšetrenia, ktoré ukážu, či je potrebná ďalšia liečba.

Mičiko získala titul emeritná cisárovná po tom, čo jej manžel Akihito 30. apríla abdikoval. Na cisárskom tróne ho 1. mája nahradil ich syn Naruhito. Mičiko je prvou neurodzenou osobou, ktorá sa v modernej japonskej histórii stala cisárovnou.

Viac k témam: operácia, rakovina prsníka
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalú japonskú cisárovnú Mičiko prepustili z nemocnice, pre rakovinu prsníka podstúpila operáciu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.