Streda, 23. jún 2021
Zamračené  23,9 °C
Mimoriadne správy

Bývalému lídrovi Ku-Klux-Klanu zakázali používať Twitter, môžu za to jeho príspevky

 Webnoviny  31. júl 2020  151
Bývalému lídrovi Ku-Klux-Klanu zakázali používať Twitter, môžu za to jeho príspevky

31.7.2020 (Webnoviny.sk) - Sociálna a mikroblogovacia sieť Twitter natrvalo zakázala používať jej služby bývalému lídrovi Ku-Klux-Klanu. Podľa vyjadrenia spoločnosti David Duke opakovane porušuje nariadenia týkajúce sa "nenávistných prejavov".

Zákaz dostal aj od YouTube


Twitter zmenil svoju politiku v marci a už používateľom neumožňuje zdieľať odkazy na príspevky, ktoré obsahujú nenávistné prejavy.

Podľa Ligy proti hanobeniu (ADL) je Duke "pravdepodobne najznámejší rasista a antisemita v Amerike". V júni dostal zákaz aj od služby YouTube.

Nenávistné príspevky na Twitteri


Jeho posledný tweet súvisel s rozhovorom, ktorý mal s Germarom Rudolfom, ktorého v Nemecku odsúdili za popieranie holokaustu.

V predchádzajúcich príspevkoch zas napríklad tvrdil, že odhalí "systematickú rasovú lož" alebo že "odhalil násilie voči bielym ľuďom" zo strany židovských médií.

Viac k témam: Ku klux klan, rasizmus, šírenie nenávisti
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalému lídrovi Ku-Klux-Klanu zakázali používať Twitter, môžu za to jeho príspevky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.