Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Bývalého šéfa kontrarozviedky a protiteroristického úradu zatkli, dôvodom má byť jeho pokus o zvrhnutie vlády

 Webnoviny   8. január 2022  42
Bývalého šéfa kontrarozviedky a protiteroristického úradu zatkli, dôvodom má byť jeho pokus o zvrhnutie vlády

8.1.2022 (Webnoviny.sk) - V Kazachstane zatkli bývalého šéfa kontrarozviedky a protiteroristického úradu obvineného z pokusu o zvrhnutie vlády. Zatknutie Karima Masimova oznámil v sobotu Národný bezpečnostný výbor, ktorému predsedal, než ho tento týždeň odvolal prezident Kasym-Žomart Tokajev.

Masimova zatkli v čase násilných protestov, ktoré Tokajev pripisuje teroristom podporovaným zahraničím. Najhoršie protesty v krajine od nadobudnutia nezávislosti pred tromi desaťročiami vypukli v nedeľu pre prudký rast cien skvapalneného plynu. V meste Almaty demonštranti obsadili a zapálili vládne budovy.

Počas nepokojov bezpečnostné zložky tento týždeň zabili 26 demonštrantov. O život prišlo aj 18 príslušníkov bezpečnostných zložiek. Viac ako 4 400 ľudí úrady zatkli, uviedlo v sobotu kazašské ministerstvo vnútra.

Viac k témam: Bezpečnostné opatrenia, Kritika vlády, Protiteroristická jednotka, Protivládne protesty
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalého šéfa kontrarozviedky a protiteroristického úradu zatkli, dôvodom má byť jeho pokus o zvrhnutie vlády © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.