Piatok, 31. marec 2023
Oblačno  6,2 °C
Mimoriadne správy

Bývalého nemeckého dôstojníka v zálohe odsúdili za špionáž pre Rusov, dostal rok a deväť mesiacov väzenia podmienečne

 Webnoviny  18. november 2022  48
Bývalého nemeckého dôstojníka v zálohe odsúdili za špionáž pre Rusov, dostal rok a deväť mesiacov väzenia podmienečne

18.11.2022 (Webnoviny.sk) - Bývalého dôstojníka nemeckej armády v zálohe v piatok odsúdili za niekoľkoročnú špionáž v prospech ruskej spravodajskej služby na rok a 9 mesiacov väzenia podmienečne.

Súd v Düsseldorfe zistil, že obžalovaný bol prinajmenšom od októbra 2014 v kontakte s niekoľkými vysokopostavenými zamestnancami úradu ruského vojenského atašé na ruskom veľvyslanectve v Berlíne. Odsúdeného súd identifikoval ako 66-ročného Ralpha G.

Súd uviedol, že odsúdený dal ruským kontaktom informácie o zálohách nemeckej armády a tiež publikácie o bezpečnostnej a obrannej politike USA a ich západných spojencov či dokumenty o tom, aký vplyv mali na Nemecko sankcie uvalené proti Rusku v roku 2014.

Sudcovia dospeli k záveru, že páchateľa motivoval jeho priateľský postoj voči Rusku. Súd dodal, že v rozsudku vzal do úvahy aj iné faktory, vrátane toho, že takmer všetky informácie, ktoré Rusom odovzdal, boli verejne dostupné, ale aj fakt, že jeho konanie trvalo viac ako štyri roky.

Viac k témam: Špionáž
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalého nemeckého dôstojníka v zálohe odsúdili za špionáž pre Rusov, dostal rok a deväť mesiacov väzenia podmienečne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.