Streda, 22. január 2020
Jasno  -2 °C
Mimoriadne správy

Bývalého kráľa Juana Carlosa I. prepustili z nemocnice po tom, ako mu urobili trojnásobný bajpas

 Webnoviny  31. august 2019  27
Bývalého kráľa Juana Carlosa I. prepustili z nemocnice po tom, ako mu urobili trojnásobný bajpas

31.8.2019 (Webnoviny.sk) - Bývalého španielskeho kráľa Juana Carlosa I. v sobotu prepustili z nemocnice. Niekdajšiemu monarchovi minulý týždeň urobili trojnásobný bajpas.

Cíti sa fenomenálne


Generálna riaditeľka madridskej nemocnice Quirónsalud Lucía Alonso uviedla, že 81-ročného šľachtica prepustili po týždni hospitalizácie, lebo jeho stav je "klinicky stabilný".

"Cítim sa, ako keby ma prešiel kamión, ale teraz je to o zbavení sa toho kamióna a pozeraní sa vpred," povedal Juan Carlos, keď odchádzal z nemocnice na predmestí Madridu. Ako dodal, s operovaným srdcom sa cíti fenomenálne.

Nenastali žiadne komplikácie


Operácia bola 17. chirurgickým zákrokom bývalého kráľa a naplánovali mu ju po júnovej kontrole. Počas zákroku ani po ňom nenastali žiadne komplikácie.

Juan Carlos I. sa stiahol z verejného života v máji. Abdikoval v roku 2014, čím ukončil svoje takmer 39-ročné pôsobenie na tróne. Je otcom súčasného kráľa Filipa VI..

Viac k témam: Španielsky kráľ
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalého kráľa Juana Carlosa I. prepustili z nemocnice po tom, ako mu urobili trojnásobný bajpas © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.