Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Bývalá zdravotná sestra zabila v domove pre invalidov štyroch ľudí, vo väzení si odsedí 15 rokov

 Webnoviny  22. december 2021  69
Bývalá zdravotná sestra zabila v domove pre invalidov štyroch ľudí, vo väzení si odsedí 15 rokov

22.12.2021 (Webnoviny.sk) - Bývalú zdravotnú sestru v nemeckom opatrovateľskom domove v stredu odsúdili na 15 rokov odňatia slobody pre vraždu štyroch klientov. Ako uviedla agentúra dpa, štátny súd v Postupime nariadil, aby 52-ročnú ženu poslali na psychiatrickú kliniku.

Ženu súdili i pre pokus o vraždu a zlé zaobchádzanie s ľuďmi, o ktorých sa v zariadení starala. Sudcovia uviedli, že obžalovaná 28. apríla vo viacerých izbách spôsobila nožom smrteľné zranenia štyrom obyvateľom opatrovateľského domova, z ktorých boli traja úplne ochrnutí a jeden bol čiastočne imobilný. Ďalšia z napadnutých osôb vďaka urgentnej operácii prežila.

Viac k témam: Domov dôchodcov, Vražda, vražda seniorov, Zdravotná sestra
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalá zdravotná sestra zabila v domove pre invalidov štyroch ľudí, vo väzení si odsedí 15 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.